Home Useful tips Uncategorized @et Põhinõuanded pneumovedrustusega sõidukite omanikele liikumise ajal. Mis võib teel olles pneumovedrustusega juhtuda ja kuidas sellistes olukordades toimida?

Põhinõuanded pneumovedrustusega sõidukite omanikele liikumise ajal. Mis võib teel olles pneumovedrustusega juhtuda ja kuidas sellistes olukordades toimida?

Kaugsõidu ajal laskus sõiduk täielikult igast küljest liiklustõketele. Juht sõitis kiirustamata omal käigul tehnohooldusjaama. Diagnostika tuvastas, et vigastus kõrgusandur. Andurisse sattus vesi, kostusid  valed signaalid, “ajud” nägid seda probleemi ja lasksid pneumovedrustuse alla, viisid selle avariirežiimi. Seda probleemi suutis lahendada anduri vahetamine. Kui taoline olukord tekib liiklemise ajal, tuleb kas kiirustamata sõita liiklustakistustel tehnohooldusjaama või kutsuda välja evakuaator. Näiteks on Audi Q7, Porsche Cayenne ja Volkswagen Touareg vedrustus kõrge ning kui sõiduk lamab isegi liiklustakistustel, rattad kaarteni ei küündi. Sõit on väga jäik, justkui hobuvankril, kuid võimalik. Näiteks on  Mercedes W220 korral kohasem kasutada evakuaatorit, kuna rooli vähimagi pööramise korral klammerduvad rattad kaarele. Otse võib sõita küll, kuid rooli võib pöörata vaid väikse nurga all. Sel juhul tuleks kompressor välja lülitada. Teha võib seda pneumovedrustuse ülekandega tungraua režiimi või kompressori relee või kaitse väljalülitamisega, kõik sõltub konkreetsest sõiduautost.

Related Post

Leave a Reply